PARDUBICKÝ KRAJ
PARÁDNÍ MÍSTO KE STUDIU

Studovat v Pardubickém kraji? Jasná věc! Vyberte si obor, který vám nejlépe sedí. A když si nebudete vědět rady, náš robot Arnošt vám pomůže.
CHATBOT ARNOŠT
CHATBOT ARNOŠT

Pardubický kraj je plný parádních škol

V Pardubickém kraji sídlí řada středních škol, které nabízí kvalitní vzdělání i potřebnou praxi. Ať už hledáte spíš technické a přírodovědné obory, umělecké nebo humanitní zaměření, rozhodně máte z čeho vybírat. A některé školy navíc ani jinde v republice nenajdete. Pokud se už chystáte na vysokou, je tu pro vás Univerzita Pardubice, kde si můžete vybrat ze 7 fakult a 137 studijních oborů.

Chcete poradit s výběrem školy? Náš robot Arnošt vám rád pomůže!

Petr

Petr, 21 let
student Dopravní fakulty Jana Pernera
na Univerzitě Pardubice

Už na střední jsem věděl, že i po maturitě chci zůstat v Pardubicích. Baví mě informatika a zároveň jsem z nádražácké rodiny, takže pro mě byla Dopravní fakulta Jana Pernera jasnou volbou. Vybral jsem si obor Elektrotechnické a elektronické systémy v dopravě a už teď vím, že jsem se rozhodl správně.
Karolína

Karolína, 21 let
studentka Fakulty chemicko-technologické
na Univerzitě Pardubice

Jsem blázen do chemie. Když jsem končila střední průmyslovou školu chemickou, lákalo mě skočit přímo do praxe. Je tu tolik zajímavých firem! Nakonec jsem se ale rozhodla pokračovat na vysoké, chodím na Fakultu chemicko-technologickou. A udělala jsem dobře! Studuju to, co mě baví, a po škole si budu moct z nabídek na práci vybírat.
Matěj

Matěj, 16 let
student oboru Informační technologie –
Grafika a webdesign

Na základce jsem byl docela nepoužitelný, dost často jsem si v hodinách místo sledování výkladu jen tak čmáral. Není se co divit, že jsem měl v devítce strach, co bude dál. Naštěstí jsem narazil na robota Arnošta, s ním moje kresbičky ze školy dostaly smysl: doporučil mi střední školu, kde teď studuju grafický design. Děláme v profesionálních programech a zároveň se pořád vracíme k mé milované tužce. Nemohl jsem si vybrat líp.
Tereza

Tereza, 15 let
studentka Střední pedagogické školy,
Litomyšl

Vybrat si střední mi ze začátku připadalo jako noční můra. Bavilo mě ode všeho něco, ale nic nebyla srdcovka. Dlouze jsme brouzdala po internetu, hledala možnosti, až jsem našla robota Arnošta. Díky němu jsem zjistila, že je v Pardubickém kraji spousta zajímavých škol, a vybrala si tu pravou pro sebe: střední pedagogickou. Bude ze mě paní učitelka v mateřské školce!